چهارشنبه 12 فروردین 1394

آرشیو

پزشكي مي‌گفت: «فردي به من مراجعه كرد كه هم بيمار بود و هم نبود. به نظر مي‌رسيد تمام اعضاي بدنش وظيفه خود را به خوبي انجام مي‌دهند و مشكلي ندارند‏، در آزمايش‌هاي پزشكي، چيزي ديده نشده؛ اما او بي‌حال و ناتوان بود و نفسش چنان بوي بدي مي‌داد كه تا آن زمان در عمرم نديده بودم!

هر دارويي كه به نظرم مي‌رسيد ممكن است مشكلش را برطرف كند، تجويز كردم‎؛ اما بيمار خوب نشد و همچنان از احساس افسردگي، بي حالي و ناتواني شكايت داشت. تا اين‌كه دريافتم بيماري او رواني است و در واقع «نفرتي» كه در وجودش رخنه كرده، او را رنج مي‌‌دهد! بنابراين درمان روان او را آغاز كردم و به او ياري رساندم تا نفرت و كينه را از وجودش پاك كند، عشق بورزد و محبت كند. پس از مدتي او توانست نفرت را از وجودش پاك كند. در كمال تعجب‏، بوي بد نفسش از بين رفت و او سلامتش را دوباره به‌دست آورد!»

همرازم، اكنون كه اين متن را مي‌خواني، نمي‌دانم چند روز به سال نو باقي مانده يا چند روز از آن گذشته است‎؛ فرق ندارد. بيايد در همين آغاز سال جديد قاطعانه تصميم بگيريم كه امسال بيش از سال قبل به يكديگر عشق و محبت بورزيم. بياييد دل تكاني‌ها را از خانه تكاني‌ها جدّي‌تر بگيريم و فراموش نكنيم كينه و نفرت، وجودمان را تحليل مي‌برد، سلامتمان را به خطر مي‌اندازد، رزق و روزي‌مان را كم مي‌كند، ما را تنها و گوشه‌گير مي‌كند و... پس چرا آن را از قلبمان بيرون نريزيم؟

نازنينم، تأثير محبت را در «مثبت ز يستن» دست كم نگير و بدان براي داشتن يك زندگي موفق، بايد با ديگران احساس متقابل خيرخواهي برقرار كني. اگر فردي بداند كه او را دوست نداري، او هم در مقابل شما را دوست نخواهد داشت. بنابراين آگاهانه، تأكيد مي‌كنم، آگاهانه تلاش كنيد كينه، نامهرباني، نفرت و انتقاد از سر بدخواهي را از صحبت‌ها، افكار و نگرشتان حذف كنيد و در سال جديد سالم انديش و مثبت‌نگر شويد!

اين توانايي را در خود بپرورانيد كه افراد را در ذهنتان صميمانه دوست داشته باشيد و اين دوست داشتن را در عمل به ديگران هم نشان دهيد. در تمام مراحل زندگي، حتي به افراد بي‌ملاحظه و ستيزه‌جو محبت كنيد. قدرت شگفت‌انگيز محبت مانند خورشيد كه يخ‌ها را ذوب مي‌كند، بدخواهي و بدانديشي را از بين مي‌برد. هر روز تا جايي كه مي‌توانيد نام ديگران را ببريد و براي آن‌ها دعا كنيد و آن‌ها را از رفتار محبت آميزتان بي‌نصيب نگذاريد. يقين داشته باشيد كه نتيجه اين رفتارتان، خشنودي و مثبت‌زيستي شما در سال جديد خواهد بود.

با محبت كردن و عشق ورزيدن، از نعمت بي‌مانند سلامت بهره‌مند شويد. محبت به جسمتان جان تازه خواهد بخشيد. محبت مدام، تأثيري شفابخش دارد و نفرت و بيزاري، به ناخوشي منجر مي‌شود. بياييد سال جديد را با رويي گشاده و قلبي سرشار از مهر و به دور از هرگونه بدخواهي و با ذهني مثبت آغاز كنيم.

همرازم، سالي پر از عشق و محبت برايت آرزومندم.

چهارشنبه 12 فروردین 1394

قانون کنترل

شما زمانی از خودتان خوششتان خواهد آمد که احساس کنید زندگیتان را تحت کنترل دارید. علم روان‌شناسی مدت‌های مدیدی است که به اهمیت احساس‌های کنترل به عنوان یک عامل مهم در شخصیت و عملکرد پی‌برده است. در این مورد، روان‌شناسان از واژه‌ی کانون کنترل استفاده می‌کنند. کانون کنترل (یا مکان کنترل)؛ یعنی احساس کنید کنترل شما در کدام بخش زندگیتان قرار دارد. اگر احساس می‌کنید به صورت شخصی تصمیم‌هایی می‌گیرید که هدف زندگی شما را تعیین می‌کند، یک کانون داخلی کنترل دارید، اگر احساس می‌کنید که رییس شما، صورت‌حساب‌ها، تجربه‌های کودکی، سلامتی نیرو و یا مسائل دیگر شما را کنترل می‌کند تا آن‌چه واقعا می‌خواهید انجام دهید یا از آن دوری کنید، این طور به نظر می‌آید که کانون خارجی کنترل دارید.

محل این مکان کنترل در تفکر شما عامل مهمی در تعیین سطح سلامتی و خوب‌بودن شخص شما است. افرادی با کانون داخلی کنترل؛ یعنی کسانی که احساس می‌کنند فرمان زندگی را در دست دارند، افرادی کم‌استرس و پربازده هستند؛ اما افرادی با یک کانون خارجی، کار می‌کنند و در نتیجه پراسترس و کم‌بازده خواهند بود.

روان‌شناسی روحی بر مطالعه‌ی چگونگی تفکر و رابطه‌ی تفکر شما با سلامت و شادکامیتان متمرکز است. بیش از 25 سال تحقیق در این رشته نشان داده است. که شما برای انجام بهترین‌ها به احساس کنترل نیازی ضروری دارید. نتیجه‌ی اول قانون کنترل؛ تغییر غیرقابل اجتناب است.

تغییر حتما به وقوع می‌پیوندد و غیرقابل اجتناب نیز است و شتاب نیز می‌گیرد. تغییر غیرقابل پیش‌بینی و ناپیوسته خواهد بود  وبر هر کدام از جنبه‌های زندگی ما تاثیر می‌گذارد.

تغییر برای بیشتر مردم ترسناک بوده، خواست عمیق اکثر افراد اجتناب از هر نوع تغییر، حتی تغییر مثبت است. این‌جاست که اهمیت اهداف روشن می‌شود. اهداف به شما اجازه می‌دهند تا جهت تغییر را کنترل کنید. اهداف تعیین کننده‌ی تغییر زندگی شما عمدتا در راستایی است که می‌خواهید بروید. اهداف کنترل زندگی شما را در پی دارند. اهداف موجب کنترل عوامل مهم زندگی شما می‌شوند. اهداف احساس بزرگی توان شخصی و خوب‌بودن را القا می‌کنند.

نتیجه‌ی دوم قانون کنترل؛ تغییر کنترل شده به طور غیرمنتظره‌ای به موفقیت بیشتر منتهی می‌شود تا تغییر کنترل نشده.

وقتی هر روز کاری کنید و در راستای اجرای مهم‌ترین اهدافتان قدم بردارید، سرانجام به مرحله‌ای می‌رسید که احساس بهری به شما دست خواهد داد.

نتیجه‌ی سوم این قانون؛ به دست گرفتن کنترل زندگیتان را باید با کنترل فکرتان آغاز کنید.

توانایی شما برای فکر کردن درباره‌ی چیزهایی که می‌خواهید و برای تعیین اهداف و نتایجی که دوست دارید، نقطه‌ی آغاز تمام شادی‌ها و کامیابی‌ها است. مردم موفق و شادمان عادت دارند فقط درباره‌ی چیزهایی که می‌خواهند، فکر و صحبت کنند. متاسفانه مردم ناموفق و غمگین، بخش بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن و گفت‌و‌گو درباره‌ی آن‌چه نمی‌خواهند، می‌کنند.

(تا فردا و درسی دیگر با ما همراه باشید.)

آرشیو

 
راز اول / 16 سخن سردبير / 17 15 پيام براي 15 روز / 18 برنامه باشگاه همرازان / 19 سال نو را با قانون جذب آغاز كنيد / 20 نيايش دسته جمعي / 22 من با راز موفق شدم / 23 آيين‌هاي نوروز / 24 افسونگران دنياي موفقيت / 26 عنابي رنگ سال نو است / 29 يك روز را 365 بار تكرار نكنيم / 30 امسال بهترين سال زندگي‌ام است / 36 رازهاي در دل حكايت‌ها / 38 سپاس / 40 مي‌خواهم از همسرم گلايه كنم / 42 خانه‌تكاني ادبيات دلنشين من است / 44 چراغ آگاهي‌ات را روشن كن / 46 گام به گام با قانون جذب / 48 يادت باشه / 49 مصاحبه با آتيلا پسياني / 50 نوازش‌گيري از طبيعت / 54 در سفر مواظب موقعيت جت‌لاگ باش / 56
 
هر انساني دليلي براي خوشبختي دارد / 78 انرژي مثبت / 80 مغزتان را جوان نگه داريد / 82 آرزوهاي بزرگ / 84 به اين هشت راز توجه كن / 86 روي جذابيت اجتماعي خود كار كن / 88 نيايش گاندي / 90 كلمات مثبت پزشك ذهن بيمار هستند / 92 براي برنده شدن قدم بردار / 94 پول هدف من نيست / 96 بياييد روي ديوارها نقاشي كنيم / 98 نشانگان / 102 امسال سالي بسيار خوب دارم / 103 سلام همراز / 104 مسابقه بهترين مقاله / 105
 
نشاني عشق / 58 چگونه شكمي صاف داشته باشيم / 60 به رؤيايتان سلام كنيد / 62 پير فرزانه / 64 عمو نوروز مبارك باشد / 65 دور زدن ممنوع / 66 چرا شوهرها جوان مرگ مي‌شوند / 68 پاشنه آشيل من / 70 زن و شوهرها از هم چه انتظاري دارند / 72 شوخي و جدي / 73 تست شادي / 74

وب سایت جدید راز را چطور ارزیابی میکنید؟

 

افراد آنلاین : 6

بازدید امروز:2,574

بازدید دیروز:3,065

بازدید  این ماه : 35,931

بازدید کل : 9,075,956

آی پی شما : 50.16.98.1

 

درج امکان خرید آنلاین
دوشنبه 11 شهریور 1392

بسمه تعالی


 

به زودی پرداخت آنلاین برای رفاه حال شما همرازان عزیز فراهم میشود.


 

باتشکر

تغییرات جدید
دوشنبه 11 شهریور 1392

بسمه تعالی


ضمن تشکر از بازدید سایت، به اطلاع شما عزیزان و بازدید کنندگان گرامی میرساند که پس از مدتها صرف هزینه وزمان در نهایت توانستیم بستری مناسب برای شما بازدید کنندگان گرامی فراهم کنیم که شاید بتواند پاسخ گوی محبت شما عزیزانی باشد که مارا همراهی میکنید و همواره در کنار ما هستید و از این رو همیشه به خود می بالیم و باعث افتخار ماست که مخاطبان و طرفدارانی چون شما داریم که همواره مارا حمایت میکنند.

باشد که همواره مارا یاری و با نظرات خود مارا در این رسالت خطیر کمک میکنید.

 

باتشکر

 

تمام حقوق این وب سایت متغلق به مجله راز می باشد و هرگونه کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. شد .