شنبه 1 شهریور 1393

آرشیو

آورده‌اند که شخصی به همسایه خود تهمتی زد. بعد از چند روز متوجه اشتباهش شد و از درگاه خداوند طلب عفو کرد. شبی در خواب به او گفته شد: «اگر می‌خواهی بخشیده شوی، صبح فردا بعد از بیدار شدن کیسه‌ای پر از پَر تهیه کن، به بالای بلندترین ساختمان شهر برو و پرها را از آن بالا روی زمین بریز.»

او همین کار را کرد. بار دیگر در خواب به او گفته شد: «به همان مکان برو و تمام پرهایی را که ریختی، جمع کن.»

مرد سعی کرد آنچه را در خواب دیده، انجام دهد، اما فقط توانست تعداد اندکی از پرها را جمع کند، زیرا باد ‌آن‌ها را به هر سو پخش کرده بود. وقتی مرد با کیسه‌ای خالی از پر به خانه برگشت، بسیار نگران بود.‌ شب‌هنگام در خواب به او گفته شد: «وقتی کلمه‌ای ناروا بر زبان جاری می‌سازی، خوب فکر کن زیرا برگرداندن آن مانند این پرها، ممکن نیست. پس در انتخاب کلماتت دقت کن.»

همرازم، انتخاب واژه‌ها، اهمیت بالایی در زندگی‌مان دارد. وقتی واژه‌های منفی به‌کار می‌بریم، باید انتظار انعکاس آن‌ها را در زندگی‌مان داشته باشیم. وقتی افکاری منفی در سر می‌پرورانیم، زندگی‌مان مسیر سراشیبی را طی خواهد کرد و برگرداندن آن، همانند حکایت بالا، آسان نخواهد بود؛ بنابراین بیایید کلماتمان را با دقت انتخاب کنیم و هر کلامی را بر زبان جاری نسازیم و پیش از آن‌که کلمه‌ای را به‌کار بگیریم، کمی روی آن فکر کنیم و بکوشیم همیشه کلمات مناسب‌تر و مثبت‌تری بر زبان بیاوریم.

وقتی کسی می‌پرسد: «اوضاع کاری‌تان چطور است؟» و شما جواب می‌دهید: «زیاد تعریفی ندارد!» یا «بد نیست!» آیا واقعاً‌ انتظار پیشرفت و ترقی هم دارید؟ شاید بگویید: «این‌که زیاد مهم نیست.» ولی یقین داشته باشید این کلمات به‌تدریج بر سرنوشتتان تأثیر می‌گذارند.

نوع کلماتی که به‌کار می‌بریم، در‌واقع نوع نگرشمان را نشان می‌دهند؛ بنابراین همیشه دیدگاه و نگرشی مثبت داشته باشید و به دنبال آن، کلمات پرانرژی به‌کار ببرید. کلمات فراوانی وجود دارند که سرشار از انرژی مثبت هستند و به افراد حس خوبی می‌دهند. خیلی خوبم، همه‌چیز عالی است، شاد و سرحالم، خداقوت (به‌جای خسته نباشید)، خیلی ممنون (به‌جای دستت درد نکند) و بسیاری عبارت‌های دیگر، پر از انرژی مثبت‌اند. تلاش کنید هر روز یا دست‌کم هفته‌ای چند بار، یک کلمه یا جمله‌ي مثبت را به دفترچه روزانه‌تان اضافه کنید و آن‌ها را مدام تکرار کنید. بعد از مدتی دنیایی از کلمات و واژه‌های مثبت خواهید داشت؛ واژه‌هایی که هم به خودتان و هم به دیگران انرژی و روحیه بهتری می‌بخشند.

شنبه 1 شهریور 1393

پنیر بدبو

روزی پیرمردی روی کاناپه به خواب رفته بود که نوه‌هایش تصمیم گرفتند با او شوخی کنند. بنابراین سراغ یخچال رفتند و یک تکه پنیر بسیار بدبو را برداشتند و آن را روی سبیل‌های پدربزرگ از همه‌جا بی‌خبر مالیدند. سپس گوشه‌ای مخفی شدند تا ببینند چه می‌شود. بعد ازگذشت چند دقیقه، بینی پیرمرد شروع به بو کشیدن کرد و او در جایش وول خورد. سرانجام یک دفعه بلند شد و صاف نشست و با سگرمه‌های درهم رفته گفت: «یک چیزی این جا بوی تعفن می‌دهد.» و با گفتن این حرف به سمت آشپزخانه رفت و همه‌جا را بو کشید و دوباره گفت: «این بو اینجا هم می‌آید.» او بیرون رفت تا کمی هوای تازه بخورد. پیرمرد درهوای آزاد تنفس عمیقی کشید که دوباره آن بوی بد وارد ریه‌هایش شد و این بار به طور رقت انگیزی گفت: «تمام دنیا بوی بد می‌دهد.»

نکته: برای کسی که پنیر بدبویی زیر بینی دارد، همه چیز بوی بد می‌دهد! بهتر بود که این پدر بزرگ با آب و صابون پنیرهای سبیلش را می‌شست تا دوباره دنیا برایش بوی خوب بدهد. اما برای کسی که یک ماده‌ی گندیده درون خود دارد، این کار دشوارتر خواهد بود؛ بنابراین تنها راه برای تغییر دین نسبت به زندگی این است که خود را از درون تغییر دهیم.

(تا فردا و درسی دیگر با ما همراه باشید.)

آرشیو

آرشیو

 

 

 
راز اول/9 خودتان را در آغوش بگیرید/10 15 پیام برای 15 روز/ 11 آرامش سریع و مؤثر/12 رازهایی درباره جذب/13 برنامه باشگاه همرازان/14 قدرت کلام شما/16 رازهای کوچک زندگی/17 انرژی‌زا/ 18 راز مدارا/20 رازهای نهفته در بخشش/21 22، ساعت همدلی/22 ظرفت را بزرگ‌تر کن/24 دخترم از خودت لذت ببر/26 رموز زندگی زناشویی/27 بیماری؛ یک فرصت عالی/28 12 راز موفقیت/30 این جهاز گران‌قیمت/32 مردان مجنون، زنان لیلی/33 تلنگر/34 با چشمان باز کمان به دست بگیرید/36
 
سلام همراز/64 توپ‌های تردستی/66 گوش به زنگ باشید/67 تغذیه بهتر، کودک باهوش‌تر/68 با موی چربم چه کنم؟/69 هرچه زودتر به آرزوهایتان برسید!/70 شربت آناناس/72 موارد غیرمتداول استفاده از جوش شیرین/74 خانه‌آرایی/76 داستان هیزم‌شکن/78 با بچه‌های کمرو چگونه برخورد کنیم؟/80 زندگی با قرآن/82 جمله‌های تأکیدی شما چیست؟/83 درباره افکارت فکر کن/84 از کودک خود بیاموز/86 وقتی دختر همسایه خندید!/87 سالاد الویه/88 مسابقه طنزانه/89 رازهای دل شما/90 جدول/ 92
 
قتل در زندگی زناشویی/38 زمان را در دستانت بگیر/40 سپاسگزاری/41 چگونه با قانون جذب بیماری خود را درمان کنیم؟/42 رازهای دل یک نوجوان/44 همسرم فکر می‌کنه برای من تخم دوزرده کرده/45 روش‌های بالا بردن هوش هیجانی/46 فوت کنید/48 به من بگویید چه کنم؟/50 پاسخ به من بگویید چه کنم؟/51 مهارت تفکر خلاق/52 برای شاد بودن منتظر هیچ حادثه‌ای نباش/53 به خودتان دروغ نگویید/54 رازهای پیدا کردن همسر دلخواه/56 کتاب فراوانی و سپاسگزاری/58 کتاب فراوانی و سپاسگزاری همرازان/59 بیا از شر اضطراب خلاص شویم/60 چند لحظه با خودم/62 بی‌اعتنایی هرگز/63

وب سایت جدید راز را چطور ارزیابی میکنید؟

 

افراد آنلاین : 3

بازدید امروز:518

بازدید دیروز:

بازدید  این ماه : 4,851

بازدید کل : 9,363,505

آی پی شما : 54.89.10.19

 

درج امکان خرید آنلاین
دوشنبه 11 شهریور 1392

بسمه تعالی


 

به زودی پرداخت آنلاین برای رفاه حال شما همرازان عزیز فراهم میشود.


 

باتشکر

تغییرات جدید
دوشنبه 11 شهریور 1392

بسمه تعالی


ضمن تشکر از بازدید سایت، به اطلاع شما عزیزان و بازدید کنندگان گرامی میرساند که پس از مدتها صرف هزینه وزمان در نهایت توانستیم بستری مناسب برای شما بازدید کنندگان گرامی فراهم کنیم که شاید بتواند پاسخ گوی محبت شما عزیزانی باشد که مارا همراهی میکنید و همواره در کنار ما هستید و از این رو همیشه به خود می بالیم و باعث افتخار ماست که مخاطبان و طرفدارانی چون شما داریم که همواره مارا حمایت میکنند.

باشد که همواره مارا یاری و با نظرات خود مارا در این رسالت خطیر کمک میکنید.

 

باتشکر

 

تمام حقوق این وب سایت متغلق به مجله راز می باشد و هرگونه کپی از مطالب با ذکر منبع بلامانع است. شد .